Enkuba yenilikçi girişimcilerin mobil ve internet ürünleri geliştiren şirketler yaratmalarını hızlandırır.

Enkuba

s

Türklerden BangWithFriends.com’a Cevap: AklindaKimVar.com

Bu yılın başında Amerika’da lanse edilen ve ülkemiz de dahil dünya çapında ilgiyle karşılanan, Facebook tabanlı partner bulma uygulaması BangWithFriends.com’a Türklerden cevap gecikmedi: AklindaKimVar.com

Kullanıcıların Facebook arkadaşları içinde beğendiklerini seçmesi ve karşılıklı beğeni halinde iki tarafa da haber verilmesini içeren uygulamanın Amerikan versiyonu “one-night-stand” odaklıyken Türk versiyonu AklindaKimVar.com taraflara bir “Artık hayırlısı” mesajı göndermekle yetiniyor. 

Kısaca reddedilme riskini ortadan kaldırırken platonik aşklara umut olma misyonuyla yola çıkan ekip üyeleri, sitelerinin “Hakkımızda” sayfasında “aynı dertlerden muzdarip” olduklarını da açıkça dile getirmişler.

 

Boğaziçi Üniversitesi’nden üç arkadaşın bir haftasonu projesi olarak geliştirdiği site, şimdiden sosyal medyada ilgi görmeye başlamış görünüyor. Twitter’da kullanıcılar tarafından “daha usturuplusu”, “terbiyelisi” şeklinde karşılanan uygulama Twitter hesabı ve kurucularından bildirilen rakamlara göre ilk üç günde 7000 ziyaretçi ve 1300 kullanıcıyı aşmış durumda.

Projenin kısa sürede ulaştığı başarı iş fikrinin orijinal olmasından çok, hızlı ve doğru uygulamaya geçirilmesinin daha önemli olabileceğini bir kez daha gösteriyor. Girişimci adaylarına örnek olmasını dilediğimiz bu projede genç girişimcilere başarılar diliyoruz.