Enkuba yenilikçi girişimcilerin mobil ve internet ürünleri geliştiren şirketler yaratmalarını hızlandırır.

Enkuba

s

Destekler

Enkuba Programı’nda girişimcilere birbirinden önemli fırsatlar sağlıyoruz:

Çalışma Alanı

İhtiyacı olan ekiplere etkileşimli bir çalışma ortamı sağlıyoruz. Ekiplerin hem kendilerine özel ofisleri oluyor hem de Enkuba Programı’na dahil olan diğer ekiplerle ve deneyimli Enkuba kurucu üyeleriyle “kapı komşusu” olmanın avantajlarını yaşıyorlar.

Mentorluk

Mentor desteğimizi programımızın kalbi olarak değerlendiriyoruz. Şirketlerle; bilgi, deneyim ve birikimlerinden faydalanabilecekleri çok değerli girişimci, uzman ve profesyonelleri bir araya getiriyoruz. Mentorlarımızı, ürün geliştirmeden pazarlamaya, iş yönetiminden iletişime, teknolojiden finansa kadar pek çok alanda yer edinmiş başarılı isimler arasından belirliyoruz.

Finansman

Girişimlere temel giderlerini karşılayacak miktarda finans desteği sağlıyoruz. Başka bir deyişle, şirketin başlangıç sermayesine katkıda bulunuyoruz. Şirketler bu sermaye ile temel ihtiyaçlarından ekipman giderlerine kadar pek çok masraflarını karşılayabilir, yasal/muhasebe/pazarlama gibi çeşitli harcamalarını giderebilir hale geliyorlar.

Networking

Şirketleri, ilerleyen aşamalarda onlara sermaye verebilecek, yatırım yapabilecek potansiyel yatırımcılarla bir araya getiriyoruz. Ayrıca, doğru yönlendirmeleriyle şirketin büyümesini hızlandıracak profesyonellerle iletişime geçiriyoruz. Böylelikle ekipler, hayal ettikleri şirketi kurmaya ve büyütmeye bir adım daha yaklaşıyorlar.

Servisler

Kurucu ekiplerin sadece projelerine odaklanmalarını istediğimizden, şirketin hukuki ve muhasebe sorumluluklarını üzerimize alıyoruz. Hukuk ve muhasebe danışmanlarımızla, şirketleşme sürecindeki ekibe sözleşme, fatura, vergi gibi yükümlülükler konusunda yol gösteriyoruz.

Değerlendirme Buluşmaları

Kurucu ekiple haftalık görüşmelerin yanı sıra ayda bir kez düzenlediğimiz değerlendirme yemeklerde bir araya geliyoruz. Buluşmalarımızı “değerlendirme” olarak adlandırıyoruz çünkü bu buluşmalarda ekiplerin o güne kadar yaptıklarını inceliyor, tartışıyor ve bir sonraki adımlarını belirliyoruz. Ekipler bu sayede hedeflerinin gerisinde kalmıyor, projelerini ileri safhalara taşımak için motive oluyorlar.

Potansiyel yatırımcılarla tanışma fırsatı

Kurucuları şirketlerine yatırım yapacak, büyümelerine yardımcı olacak melek yatırımcılar ve girişim sermayecilerle buluşturuyoruz. Eğer portföyümüzdeki şirketlerle ilgileniyor, bilgi almak, yatırımcı olmak istiyorsanız, info@enkuba.com adresine mail atabilirsiniz.