Enkuba yenilikçi girişimcilerin mobil ve internet ürünleri geliştiren şirketler yaratmalarını hızlandırır.

Enkuba

s

Şirketler

Carlo’s Game Studio

Enkuba tarafından desteklenen ilk girişim şirketi olan ve Ocak 2012’de kurulan Carlo’s Game Studio, mobil uygulama ve oyun geliştirmektedir. Şirketin ilk mobil uygulaması olan ve App Store’da kullanıcılar tarafından 5 yıldızla ödüllendirilen A!, harita bazlı bir alarm ve hatırlatma programıdır. Şirketin ikinci projesi olan mobil oyun What’s on the table?, uluslararası alanda hızla gelişen ve lider şirketlerden biri haline gelen yayımcı 6Waves tarafından App Store’da piyasaya sürülecektir.

Kurucular: Altuğ İnan, Emir Alan, Ömer Burak Kır

Bu Kaç Para Eder

Ülke ve dünya çapında 100’den fazla eksperiyle; her döneme, ülkeye ve sanatçıya ait eser ve objenin tarafsız değerlemesini gerçekleştiren, Türkiye’nin ilk online değerli eşya ekspertiz sitesi www.bukacparaeder.com, 30 kategoride hizmet veriyor. Güvenilir eksperler ile kullanıcıları internet ortamında buluşturarak zaman ve para tasarrufu sağlayan site, verdiği ekspertiz raporu ile objelerinizin değerini objektif olarak belgeliyor.

Kurucu: Muazzez Bodur

torpilli

Üniversite giriş sınavına hazırlanan öğrencilere yönelik tasarlanan Torpilli çevrimiçi bir “Soru çözme antrenörü”. Uzman eğitimciler tarafından onaylanmış sorularla öğrencilere tüm ders konularında çalışma imkânı veren Torpilli; aynı zamanda akıllı sistemiyle öğrencilerin verdiği cevapları takip ederek, seviyelerini belirleyip, performansı arttırmaya yönelik bir çalışma sistemi oluşturuyor. Bunun yanı sıra öğrencilerin kendilerini sistemdeki genel seviyeye göre kıyaslayabilmelerini sağlıyor. Öğrencileri, internete bağlanarak istedikleri yerde ve zamanda, mobil cihazlardan, tabletler ya da bilgisayarlardan binlerce soruya ulaştıran Torpilli; kitap taşıma derdine son veriyor.

Kurucular: Cenk Altı, Hasan Yalçınkaya

I’m Fashion

Tecrübeli moda yazarı Esra Çoruh önderliğinde kurulan www.imfashion.com.tr, yetenekli, genç ve dinamik yazar kadrosuyla en yeni trendlere ışık tutuyor. Bir e-dergi olan I’m Fashion, moda, yemek ve seyahat kategorilerinde en yeni ürünler, tarifler ve rotalarla karşımıza çıkarak; yazarların verdiği öneri ve ipuçlarıyla okuyucuyu “keşfetmeye” çağırıyor. Her zaman iddialı, trendy, eğlenceli, stil ve gusto sahibi içerik üretmeyi hedefleyen yazarlar, yakın zamanda farklı kategorilerle de okuyucularla buluşacak.

Kurucu: Esra Çoruh

#cazhareketi

Ünlü sanatçı Kerem Görsev’in kendi dinlediği parçaları paylaşmanın ötesine geçerek, caz müziğinin yaygınlaşması için Twitter’da başlattığı interaktif bir harekettir. Twitter’da #cazhareketi hashtagi altında yazılan tweetler ve paylaşılan videolar, Enkuba ve Pilli iş birliğiyle oluşturulan http://www.cazhareketi.org/ sitesinde yayınlanmakta ve bir “online video playlist” olarak izlenip, dinlenebilmektedir.

Kurucu: Kerem Görsev

Gurunzi

Gurunzi, farklı ilgi alanlarında takip ettiğiniz, tarzını beğendiğiniz, zevkine güvendiğiniz kişilerle sizi buluşturan bir alışveriş platformu. Gurunzi.com’da Stil & Dizayn, Ev & Mutfak, Kişisel Bakım ve Çocuk kategorilerinde, konusunda uzman Guruların sevdiği, denediği ve sizler için seçtiği ürünlerle tanışabilir, %50’ye varan indirimli fiyatlarla özel bir alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Kurucular: Can Elbeyli, Tolga Esin

Kasko123

Kasko123.com, Türkiye’nin en büyük sigorta şirketleri ile çalışan, sektördeki tecrübesi ve sahip olduğu etik değerler ile uzun yıllar boyunca müşterilerine hizmet veren Brokers’ House Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. girişimidir.
Enkuba Technologies katkıları ile geliştirilen Kasko123.com, sadece kasko poliçeleri üzerinde uzmanlaşmış bir sigorta platformudur.
Kurucu: Brokers' House Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş.