Enkuba yenilikçi girişimcilerin mobil ve internet ürünleri geliştiren şirketler yaratmalarını hızlandırır.

Enkuba

s

Piraye Antika

Piraye Antika, ticari ve perakende bankacılık, kurumsal finans, yatırım bankacılığı, sermaye piyasası ve yatırım ürünleri gibi finans sektörünün çeşitli alanlarında, 25 yılı aşkın bir deneyime sahiptir.

İş hayatına 1985 yılında Chase Manhattan Bank’ta başladı. Londra ve İstanbul ofislerinde kurumsal bankacılık, kurumsal finansman ve hazine/finansal risk yönetimi üzerine uzmanlaştı. Kıta Avrupası ve İskandinavya’daki birçok kurum ve kuruluş ile finansal risk yönetimi alanlarında çalıştı.

Chase Manhattan’daki 5 yıllık çalışmalarının ardından Türkiye’ye dönerek 1990 yılında Türkiye operasyonlarını kurmak üzere Midland Bank bünyesine katıldı. Kurumsal Finansman Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdür Vekili görevlerinde bulundu. 1992 yılında HSBC Grup’un Midland Bank ‘i satın almasıyla HSBC bünyesine katılan Antika, 1993 yılında aynı bankanın genel müdürü olarak atandı. 2010’a kadar HSBC Türkiye CEO’su ve HSBC Grup Türkiye Yöneticisi olarak HSBC’nin tüm ülke operasyonların yönetti. 2005 Ağustos ayında ise HSBC Holding’in Grup Genel Müdürü olarak atandı. Uzun yıllar HSBC Avrupa İcra Kurulu’nda görev alan Antika, 2010 yılı sonunda bir kariyer değişimi kararı alarak HSBC Grubu’ndaki icrai görevlerinden emekli oldu. Kendisi halen HSBC Bank plc İngiltere Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Türkiye Bankacılık ve Finans Piyasaları ile ilgili derin bilgi ve deneyim sahibi olan Piraye Antika, 2001’de Demirbank’ın, 2002’de Benkar’ın Advantage Card’ın HSBC tarafından satın alınması gibi birçok işlemi gerçekleştirmiş, bu tarz çalışmalara Türkiye’de ön ayak olmuştur.

Ayrıca, 2008-2010 yılları arasında Uluslararası Yatırımcılar Derneği YASED’de yönetim kurulu başkanlığı yapmıştır.